INNE  POLECANE   

Rzym to nie tylko zwiedzanie. Oprócz wizyt w kościołach, muzeach i parkach archeologicznych oraz spacerów po ulicach i placach stolica Włoch oferuje również inne atrakcje. Wieczne Miasto to całoroczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty (muzyka klasyczna, jazz, rock, pop), przedstawienia operowe i liczne wystawy. Obok rozrywki intelektualnej Rzym to także świat mody i zakupów. Dla wielu gości shopping w centrum miasta należy do obowiązkowych elementów planu podróży. Stolica Włoch słynie również z wyjątkowej, lokalnej kuchni serwowanej w setkach klimatycznych lokali gastronomicznych rozsianych po całym mieście. Wieczne Miasto to w końcu arena ważnych, często międzynarodowych wydarzeń sportowych najwyższej rangi. 

Służę Państwu merytoryczną i logistyczną pomocą w zorganizowaniu Waszego pobytu w Rzymie. Zasugeruję rozwiązania i przedstawię propozycje dostosowane do Państwa zainteresowań, potrzeb i marzeń, ale także możliwości finansowych. Poznawanie Wiecznego Miasta może być przyjemnością dla każdego niezależnie od czasu trwania wizyty i zasobności kieszeni. Atrakcyjny, indywidualnie przygotowany program i dobrze skonstruowany plan pozwoli Państwu nie tylko na poznanie tajemnic Rzymu, ale także wypocząć.

 ZAKWATEROWANIEGASTRONOMIAKOMUNIKACJA  
WYSTAWY - KONCERTY - IMPREZY SPORTOWE - ZAKUPY


ZAKWATEROWANIE

Rzym dysponuje imponującą bazą noclegową, oferując szeroki zakres usług hotelarskich od historycznych rezydencji po nowoczesne obiekty. Obok hoteli dużą popularnością, zwłaszcza w przypadku kilkudniowych pobytów, cieszą się wynajmowane mieszkania prywatne (apartamenty) oraz skromniejsze pensjonaty. Warto wiedzieć, że nie zawsze liczba gwiazdek jest adekwatna do oferowanych usług. Na Państwa prośbę przygotuję indywidualnie dostosowaną ofertę hotelową złożoną z szeregu opcji.

   


GASTRONOMIA

Jedzenie w rzymskich restauracjach to nie tylko wielka przyjemność, ale również świetna rozrywka. Koniecznie należy skosztować słynnych lokalnych makaronów - bucatini all’amatriciana, spaghetti alla carbonara, pasta cacio e pepe czy coraz rzadziej spotykane rigatoni con la pajata to podstawowy kanon. Charakterystycznymi potrawami kuchni rzymskiej są trippa alla romana, coda alla vaccinara czy saltimbocca alla romana, których nie można, będąc tutaj, nie skosztować. Lokalna kuchnia znana jest również z dań rybnych (baccalà), ich wybór, począwszy od zakąsek, przez pierwsze po drugie dania, jest niemal nieograniczony. Każdemu posiłkowi powinno towarzyszyć doskonałe, włoskie wino, a na deser stolica Włoch proponuje fantastyczne włoskie lody i znakomitą kawę. Restauracji, kawiarni i pizzerii jest w Wiecznym Mieście mnóstwo, najczęściej połączonych z zewnętrznymi ogródkami, w których można delektować się wyśmienitymi potrawami i deserami, jednocześnie podziwiając wspaniałą architekturę, obserwując uliczny ruch i wsłuchując się w tętno miasta. Oczywiście warto wiedzieć, gdzie się udać i który adres gwarantuje ucztę dla podniebienia, nie drenując kieszeni klienta. Jak w każdym mieście, tak i tutaj nie zawsze najlepiej położone i reklamowane restauracje są najbezpieczniejszymi, czy to dla żołądka, czy też dla portfela. Dla wykwalifikowanego przewodnika Państwa kulinarne gusta będą drogowskazem dla przygotowania odpowiedniej propozycji.


KOMUNIKACJA

Poruszanie się po Rzymie może być ciekawą przygodą, jednak, aby ułatwić Państwu poruszanie się po mieście w sposób celowy, wygodny i atrakcyjny, służę pomocą w skonstruowaniu i opracowaniu takich tras komunikacyjnych, które pozwolą na logiczny i spójny pobyt. Ułatwię także Państwu zakup biletów komunikacji publicznej (bilety dzienne, tygodniowe itd. lub karta Roma Pass), informacje dotyczące taksówek oraz prywatnych transferów.


WYSTAWY - KONCERTY - IMPREZY SPORTOWE - ZAKUPY

Służę wszechstronną informacją i pomocą w zorganizowaniu czasu wolnego. Zaproponuję Państwu ciekawą i wyczerpującą ofertę złożoną z wybranych i dostosowanych do Państwa zainteresowań rozrywek.